Olen tundnud kogu oma teadliku elu vältel kõige suuremat kirge psühholoogia, spirituaalsuse, looduse, loomade ning ka loomingu ja kunsti vastu. Olen alati uskunud tingimusteta ning piiramatusse armastusse ja usun, et suudan armastada ja aktsepteerida lisaks oma lähedastele kõiki inimesi ja loomi just sellistena nagu nad on. Seetõttu samastun hästi kergesti loomadega – mulle meeldib olla mina ja sobib kui igaüks on see, kes ta on.

Olen suur unistaja ja julgen öelda, et ma ka elan oma unistust. Lapsena oli mu lemmikajaviide metsas uitamine ning arvasin, et metsloomad hakkavad mind ajapikku usaldama ja me saame suhelda telepaatia teel. Olen mõnel korral hobustega sellist suhtlust (küll põgusatel viivudel) kogenud ning enam ei mõtle ma, et olin vaid unistustesse uskuv rumal laps. Võisin ennast lapsena sageli unustada pikkadeks tundideks lauta lehmade juurde. Armastasin teadmata põhjusel kõige enam hobuseid, joonistasin neid, unistasin neist. Kui ma 13-aastasena esimest korda oma tahte vanemate omast tugevamaks tegin ja ratsutamistrenni läksi, siis sellest ajast alates ma enam hobustest pikaks ajaks eemalduda suutnud ei ole.

2001.aastal lõpetasin Tallinna Ülikooli erialal, Psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika. Mäletan, et mulle meeldisid ülikoolis kõik loengud ja kõik õppeained ja psühholoogia oli ka ainuke eriala kuhu ma oma paberid keskkooli lõpetamise järgselt sisse andsin – teisi eriala valikuid ei tulnud mulle pähegi.

Peale ülikooli lõpetamist tundsin aga, et ma ei ole veel piisavalt küps vastutusrikka psühholoogi ameti jaoks ning töötasin aastani 2011 turu-uuringute valdkonnas, viimased 6 uurigutöö aastat olin rahvusvahelise uuringufirma GfK Retail & Technology esindaja Eestis, seega on mulle mõistetavad ka äri-, juhtimise- ja turundusteemad. Ärivaldkonnas töötamise kõrvalt tegelesin siiski pidevalt vaimse enesetäiendamisega osaledes erinevatel kursustel ja käies regulaarselt erinevates teraapiates (psühhoteraapia, hingamisteraapia, holistiline regressiooniteraapia, hobuteraapia jne).

2010. aastal loobusin omal vabal tahtel tööst rahvusvahelises uuringuäris, ostsin endale maa ja realiseerisin oma unistuse ning rajasin oma algse idee kohaselt psühhoteraapiasuunalise hobusetalli. Kuna minu hoole all olid nii hobused, kogu keskkonnd, kliendid ja kõik finantsid ning keskuse korraldus, siis mingil hetkel taipasin, et ma ei tunne enam üheski uksest sisse astuvast inimesest rõõmu ja suure pinge all kannatavad mu lapsed ja ma ise. Sain kogemusliku teadmise, et terapeut peab olema eelkõige ise toetatud ja terve ning et üksinda sellises vallas tegutsedes kuigi kaugele ei jõua. Loobusin 2016. aastal hobusetallist (kuid ei suutnud loobuda oma lemmikhobusest Vagabondist). Liikusin pingevabamasse viltloomingu valdkonda, millega olen muude tegevuste kõrvalt tegelenud aastast 2008. Mind on kutsutud viima läbi viltimiskursusi nii lasteaedadesse, koolidesse kui ka töökollektiividesse. Viltimine on minu jaoks teraapia – see maandab mind, aga ka laeb ja innustab. Loodan ka et saame viltimisest arendada välja toreda teraapiategevuse meie teraapiakeskuse klientidele.

2017. aastal kutsus minu sõber ja ülikoolikaaslane Kristi Raava mind liituma Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskuse tiimiga. Minu algne vastus oli eitav, aga paari kuu jooksul ei saanud ma sellest mõttest siiski lahti ja jõudsin teadmiseni, et loodus- ja loomateraapia on siiski valdkond, mis on minu jaoks „ürgne kutse“ ning andsin 2018.aasta alguses Kristile ja keskusele jaatava vastuse. Ja taaskord „juhtus“ minu imedekursusi täis elus üks imede ime – meie perel on tänaseks olemas oma (veel küll loomisjärgus) kodu Aegviidus Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskuse lähistel.

Mõned näited vaimsetest õpetustest minu elus:
- Olen õppinud erinevaid meditatsiooni ja vaimseid praktikaid OSHO keskuse õpetajate Veet Mano ja Anand Videh’i (Indiast, Punest) kursustel
- Osalenud 1,5 aasta vältel Binnie A. Dansby hingamisterapeutide kursustel Algallika Protsess ja Hingamistöö
- Õppinud ühe õppeaasta vältel Helen StarCave’i käe all indiaani rahvaste vaimseid tarkusi ning osalen Heleni poolt kokku kutsutud naiste shamaaniteekonna Väenaiste nimelises naiste grupis
- Läbinud Usui Reiki Loomuliku Tervendamise Meetodi esimese astme kursuse (2015), õpetajaks Jaan Jääts
- Õppinud ja praktiseerinud iidset Hiina keha ja vaimu ühendavat ravivõimlemist quigong õpetajate Tsumura Sensei (Jaapanist) ja Vahur Värk’i käe all, praktiseerinud ka jaapani võimlemist shindo’d (õpetajad Heli Randoja, Vahur Värk)
- Minu viimase aja lemmikud on Esther and JerryHicks’i Abrahami kanaldused. Olen lugenud nende raamatuid ja kuulan ja praktiseerin nende suurepäraseid juhendatud meditatsioone youtube’ vahendusel.
- Hetkel teen Helen Schucman ja Bill Thetford’i spirituaalse raamatu „Kursus imetegudes“ põhjal praktikaid (raamatus on teadvuse avardamisega seotud praktikaharjutused 365-ks päevaks).

Loomadega seotud kursused:
- Olen läbinud MTÜ Equilibre poolt korraldatud Lucy Rees’i kursuse „Teadlik hobukäsitlus“; (2011)
- Olen läbinud Järvamaa kutsehariduskeskuses 80-tunnise kursuse „Noorhobuse õpetamine ja ratsastamine“ (2012)
- Olen läbinud Ülle Peetsi kursuse hobuste füsioloogiast ja massaažist
- Minu ratsutamistreenerid on olnud: lapsepõlves – Maie Kelle, Ain Unt; täiskasvanueas – Külli Tedre, Kostja Prohhorov, James Caudrey

Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskus MTÜ

E-post: info@loomateraapiakeskus.ee
Tel. +372-5113705
Piibe mnt. 11
Aegviidu alev
Anija vald
Harjumaa

Search