METSALAAGER ISEENDA AVASTAMISEKS, 12-14 august

 

Looduses liigume me kõik - kuid kui palju teadlikult ja täielikult kohal olles?

Laagris avastame looduse potentsiaali iseenda jaoks, avame uksi ja väravaid enda sees ja enda ümber. Tugevdame kontakti iseenda, looduse ja teistega. Hetkes olemine on laagrit läbiv teema.

Laagri juhtlauseks on : „Julge olla sina ise!“

Peamised teemad:

 • Mina ja minu meeled. Teeme erinevaid tegevusi iseenda meelte avastamiseks ja avamiseks looduses.
 • Mina ja minu keha. Keha toetamise ja tasakaalustamise harjutused. Loodusest toidu leidmine ja selle valmistamine. Erinevate maitsete kogemised.
 • Mina ja minu vajadused. Võtame aega ja teadvustame oma tegelikke vajadusi. Vaatame üle enda arengusuunad.
 • Minu mõtted, uskumused ja emotsioonid. Teadvustame, millised mõtted, uskumused ja emotsioonid mind igapäevaselt juhivad ja omandame võtteid, kuidas oma elu ise juhtida.
 • Mina ja minu ressursid. Kust tuleb minu energia ja kuhu ta kaob? Erinevad energiat toetavad ja tasakaalustavad tegevused.

Mis mahub veel laagri programmi:

 • päikesetõusudest ja -loojangutest energia ammutamine
 • eneseavastuslik öömatk
 • lõkkeõhtud
 • lõkkejutud
 • avastame ennast üksi ja koos teistega
 • vaikusematk
 • loovad tegevused

Aeg: 12 - 14.august. Laagriga alustame 12 august kell 14.00, laagri lõpetamine 14.august 14.00

Koht: laager toimub Põlvamaal ühes mõnusas palkmajas, mis asub metsade ja rabade keskel. Täpse asukoha anname teada registreerunutele.

NB! Grupi suurus on piiratud, max. 9 täiskasvanut grupis.

Kui palju see mulle maksab: 255 eurot osaleja. Hind sisaldab ööbimist palkmajas ühises ruumis madratsitel (võimalus on ka telkida), 7 söögikorda, kõiki tegevusi laagris. Vajalikud vahendid ööbimiseks tuleb võtta kõigil ise kaasa (matt, magamiskott, padi). Laagri hind ei sisalda transporti laagrisse. Kes vajab transporti siis saame selle korraldada Aegviidust - Põlvamaa metsa.

Registreerumine ja laagri tühistamine: koolitusele registreerumine kestab kuni 15.juunini või kuni kohti jätkub. Registreerudes tuleb tasuda 50% laagritasust, mis tagab koha laagris. Teine osa laagritasust tuleb tasuda 2 nädalat ennem laagri algust. Laagri esimest osamakset ei tagastata osalejale, kui loobutakse vähem kui üks kuu ennem laagri algust. Laagrist loobujale makstakse tagasi 50% esimesest osamaksest, kui loobutakse rohkem kui üks kuu ennem laagri algust.

REGISTREERU SIIN

 

Läbiviijad: 

Kristi Raava- psühholoog, koolitaja

Kristi on töötanud 15 aastat koolipsühholoogina. 2019 ja 2020 läbis Kristi metsateraapia koolituse Soomes. Viimased kaks aastat on tema töö keskkonnaks loodus, kus ta viib läbi nii individuaal  kui grupiteraapia seansse ja enesearengu koolitusi. Kristi on läbi viinud aastast 2006 suhtlemistreeninguid nii lastele kui täiskasvanutele. Lisaks on ta Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtusarenduse nõustaja ja koolitaja.

Alates 2020 aastast on Kristi põhitöökohaks Eesti Loodus – ja Loomateraapiakeskuse juhtimine, psühholoogi ja koolitaja töö.

Kristi on ise öelnud, et koolipsühholoogi tööd tehes kasvas ta ühel hetkel oma kabinetist välja ja valis enda uueks

kabinetiks looduse oma avaruse ja rikkusega.

 

Annika Klemets, psühholoog

Annika on töötanud viimase viie aasta jooksul psühholoogina noorte, laste ja peredega nii individuaal- kui grupisessioonides ning viimase paari aasta jooksul on ta psühholoogilise nõustamise teenust pakkunud üha sagedamini looduskeskkonnas. Annika on tegev psühholoogina Rocca al Mare Kooli Vodja individuaalõppekeskuses, rehabilitatsioonikeskuses VAU MTÜ ja partner ka Järvamaa Haigla rehabilitatsioonikeskusele ning Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskusele. Annika on 2001.aastal lõpetanud Tallinna Ülikooli erialal Psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika, läbinud Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskuse praktiku arenguprogrammi „Loomad õppe- ja teraapiaprotsessis“ ning tundnud kogu elu vältel sügavat huvi looduse ja loomingu kui inimest tasakaalustavate ja tervendavate ressursside vastu.  

Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskus MTÜ

E-post: info@loomateraapiakeskus.ee
Tel. +372-5113705
Piibe mnt. 11
Aegviidu alev
Anija vald
Harjumaa

Search