METSALAAGER ISEENDA AVASTAMISEKS

 

Looduses liigume me kõik - kuid kui palju teadlikult ja täielikult kohal olles?

Laagris avastame looduse potentsiaali iseenda jaoks, avame uksi ja väravaid enda sees ja enda ümber. Tugevdame kontakti iseendaga, looduse ja teistega. Hetkes olemine on laagrit läbiv teema.

Laagri juhtlauseks on : „Julge olla sina ise!“

Peamised teemad:

 • Mina ja minu meeled . Teeme erinevaid tegevusi iseenda meelte avastamiseks ja avamiseks looduses.
 • Mina ja minu keha. Keha toetamise ja toetamise harjutused. Loodusest toidu leidmine ja selle valmistamine. Erinevate maitsete kogemised.
 • Mina ja minu soovid. Võtame aega ja teadvustame oma tegelikke vajadusi. Vaatame üle enda arengusuunad.
 • Minu mõtted, uskumused ja emotsioonid. Teadvustame, millised mõtted, uskumused ja emotsioonid mind igapäevaselt juhivad ja omandame võtteid, kuidas oma elu juhib ise.
 • Mina ja minu ressursid. Kust tuleb minu energia ja kuhu ta kaob? Erinevad energiat toetavad ja jätkavad tegevused.

Mis mahub veel laagri programmi:

 • päikesetõusudest ja -loojangutest energia ammutamine
 • öömatk
 • lõkkeõhtud
 • lõkkejutud
 • avastame ennast üksi ja koos teistega
 • vaikusematk
 • loovad tegevused

Aeg: täpsustub

NB! Grupi suurus on piiratud, max. 9 täiskasvanut grupis. 

 

Läbiviijad: 

Kristi Raava - psühholoog, koolitaja

Kristi on töötanud 15 aastat koolipsühholoogina. 2019 ja 2020 läbis Kristi metsateraapia koolituse Soomes. Viimased kolm aastat on tema töö keskkonnaks loodus, kus ta viib läbi nii individuaal kui grupiteraapia seansse ja enesearengu koolitusi. Kristi on läbi viinud aastast 2006 suhtlemistreeninguid nii lastele kui täiskasvanutele. Lisaks on ta Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtusarenduse nõustaja ja koolitaja.

Alates 2020 aastast on Kristi põhitöökohaks Eesti Loodus – ja Loomateraapiakeskuse juhtimine, psühholoogiline ja koolitaja töö.

Kristi on ise ütles, et koolipsühholoogi tööd tehes kasvas ta ühel hetkel oma kabinetist välja ja vali enda uueks

kabinetiks looduse oma avaruse ja rikkusega.

 

Annika Klemets, psühholoog

Annika on töötanud viimase viie aasta jooksul psühholoogia noorte, laste ja peredega nii individuaal- kui grupisessioonides ning viimase paari aasta jooksul on ta psühholoogilise nõustamise teenust pakkunud pidevalt looduskeskkonnas. Annika on tegevpsühhona Rocca al Mare Kooli Vodja individuaalõppekeskuses, rehabilitatsioonikeskuses VAU MTÜ ja partner ka Järvamaa Haigla rehabilitatsioonikeskusele ning Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskusele. Annika on 2001.aastal lõpetanud Tallinna Ülikooli erialal Psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika, läbinud Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskuse praktiku arenguprogrammi „Loomad õppe- ja protsessiprotsessis“ ning tundnud teraapia koguressurssi väga palju huvi looduse ja loomingu kui inimese arendavate ja tervendavate ainete vastu.  

Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskus MTÜ

E-post: info@loomateraapiakeskus.ee
Tel. +372-5113705
Piibe mnt. 11
Aegviidu alev
Anija vald
Harjumaa

Search