Eripedagoog,
Tartu Ülikooli õppejõud
Haridusteaduste doktorant.

Triinul on suur kogemuste pagas tööst erinevate erivajadustega lastega koolis, lasteaias ja nõustamiskeskuses. Ta kasutab eripedagoogi töös õpikoer Bilbo abi.

Miks eripedagoogika? Kasvasin üles Saaremaal ühes alevikus, mille lähedal oli kaks hooldekodu erivajadustega inimestele. Hooldekodude elanikud olid meie igapäevased kaaslased kolhoosi kartulipõllul, heinateol, kinos ja külapidudel. Juba lapsena hakkas mind huvitama, kuidas sellised natuke teist moodi inimesed asjadest aru saavad, õpivad, suhtlevad. See huvi mind Tartu Ülikooli eripedagoogikat õppima viiski. Valik oli õige, hariduslike erivajadustega laste õpetamine, vanemate ja õpetajate nõustamine ja koolitamine on mind viinud eripedagoogi kutse 8. tasemeni. Kõige kauem olen töötanud lastega, kes vajavad abi matemaatika õppimisel. Spetsiifilised õpiraskused matemaatikas on ka minu põhiline uurimisteema ülikoolis. Elus ja töös lähtun ma põhimõtetest, et maailma vastu tuleb üles näidata austust, heatahtlikkust ja tänulikkust, et olemas ei ole väljapääsmatuid olukordi, ja et andmine on palju toredam kui saamine.

Miks loomad? Kassid, koerad, hamstrid – lemmikloomad on mind ümbritsenud nii kaua kui mäletan. Lapsena unistasin loomaaia tiigri arstiks saamisest. Kui mõned aastad tagasi olin hädas ühe õpilasega, kes suurest vastumeelsusest matemaatika vastu ei olnud nõus enam ka kooli tulema ja muret hea sõbra Kristi Raavaga jagasin, soovitas ta võtta appi koer. Nii sai alguse minu töö koostöös loomadega. Kogenud eripedagoogina tajun ühe rohkem, et eripedagoogiline õpetamisviis on mitu korda tõhusam, kui appi tuleb ka keskkond. Klassiruumis nelja seina vahel, kus enamasti õpetamine käib, on mõnusat keskkonda keeruline luua. Loom selles samas klassiruumis teeb aga keskkonnaga imesid. Siiski olen üha enam veendunud, et võttes oma erivajadusega õppijad ja koera ning minnes nendega koolipingist ja koolimajast välja, saan laste jaoks veel palju rohkem ära teha. Minu veendumust kinnitas ka sel kevadel USA-s Green Chimneyses nädala jooksul nähtu ja kogetu. Olgu see siis minu järgmiseks eesmärgiks.

Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskus MTÜ

E-post: info@loomateraapiakeskus.ee
Tel. +372-5113705
Piibe mnt. 11
Aegviidu alev
Anija vald
Harjumaa

Search